Iné

Klubový tréning výstavného handlingu

Pezinok 23.10.2021

V slnečný jesenný deň sme sa stretli so svojimi psíkmi v tréningovej indoorovej kynologickej hale Rose Speedlight Dog Camp v Pezinku. Vo výstavnom kruhu sa stretli šteniatka, mladí psíci, dospelí psíci a aj zaslúžilí veteráni. V pokojnej atmosfére sme si mohli všetci vyskúšať prácu v imitovanom výstavnom kruhu a natrénovať si predvedenie svojho psíka. Dlhoročný handler Mykola Nevrev sa s nami podelil o svoje skúsenosti a svojim individuálnym prístupom si určite každý z nás, či už viac alebo menej skúsený vystavovateľ, našiel priestor na vylepšenie a dozvedel sa niečo nové. Všetci boli veľmi šikovní. 

Po aktívnom tréningu sme sa hladní presunuli do reštaurácie County Saloon v Senci na Slnečných jazerách. Pri výbornom jedle sme strávili sobotné poobedie v priateľskej a milej atmosfére našich členov klubu. Všetci sme si to užili.

Veríme, že sa nám podarí zorganizovať ešte veľa podobných klubových akcií.

Ukážka výstavnej úpravy psa

Bratislava 31.3.2019

Spoločné stretnutie na členskej schôdzi sme využili aj na ďalšie rozšírenie našich zručností v oblasti výstavnej úpravy kokeršpaniela. O svoje skúsenosti sa s nami podelila dlhoročná chovateľka a groomerka Rita Szakács z Maďarska. Ukázala nám prácu svojich šikovných rúk pri uprave psíka a odporučila vhodné nástroje a kozmetiku. Teraz nám už len zostáva doma trénovať a vyskúšať všetky rady, ktoré sme dnes dostali. 

Veterinárna prednáška MVDr. Ivana Pašeka zo Zvieracej kliniky plus v Trnave 16.3.2013 na konferencii klubu: Reprodukcia psov TU