ŠV Kolíňany 7.6.2009

Špeciálna klubová výstava Kolíňany – 7. 6. 2009

Posudzovateľ: Miloš Kašpar/CZ 

Výsledky si môžete pozrieť v povýstavnom katalógu | FOTOGALÉRIA

Druhá špeciálna výstava CockerSpaniel Clubu na Slovensku sa už tradične konala na futbalovom štadióne v Kolíňanoch pri Nitre. Obecný úrad v Kolíňanoch sa o ihrisko vzorne stará, zelená trávička bola čerstvo pokosená, čo veľmi svedčalo našim výstavným kokríkom. Veď sa ich prihlásil na Špeciálnu výstavu hojný počet – spolu 45 anglických kokeršpanielov zo štyroch krajín. Okrem domáceho zastúpenia psov slovenských majiteľov to boli vo veľkom počte kokeršpanieli z Čiech, ale podporiť výstavu prišli aj priatelia z Maďarska a Rakúska.

Posudzoval dlhoročný, skúsený rozhodca z Českej republiky, p. Miloš Kašpar. Na posudzovaní si dal záležať. Po posúdení každého psíka na stole a v pohybe pre prítomných divákov nahlas (a často krát s jemu vlastným valašským humorom) vyzdvihol klady a upozornil na nedostatky predvádzaného jednotlivca. Jeho prísne, ale spravodlivé hodnotenia psov ocenili všetci prítomní diváci.
Po skončení Špeciálnej výstavy a zadaní titulu BOB sučke českého chovu SONIQUE SCHONEZ, chovateľky a majiteľky Zoji Schonigerovej prebehlo ešte slávnostné vyhodnotenie a odmenenie súťaže COCKER roku 2008. 

K príjemnej atmosfére prispelo aj počasie, ktoré tento rok bolo k nám vľúdne, bufet, v ktorom sa vôňa dolniackej klobásky miešala s vôňou kávy. Množstvo družných rozhovorov, kde bolo jedno, či je to dlhoročný chovateľ kokrov alebo úplný začiatočník – všetci sa navzájom výborne bavili.
Nemalou motiváciou pre všetkých súťažiacich boli pripravené odmeny – jednak množstvo pokálov rôznych veľkostí, a hlavne vrecká a vrecia s obľúbenými granulkami Greenfish, od nášho hlavného sponzora, spoločnosti ROTEC, s.r.o.

…úryvok z mailu, ktorý prišiel od českých priateľov na druhý deň po výstave:

„Bylo to super !!!Opravdu v klidu bez rivality, nepociťovali jsme tam takové napětí jak na MV. Opravdu jste to připravili skvěle. Díky za skvělou atmosféru a vlastně za celou výstavu, bylo tam fajn.“

Za výborný priebeh celej výstavy patrí veľké poďakovanie p. Marekovi Solčanskému, ktorý organizáciu podujatia zvládol skvele (veľké ďakujem aj jeho bratovi Štefanovi, ktorý sa o nás vzorne staral počas  neprítomnosti Mareka na výstave). Taktiež treba vyzdvihnúť nezištnú prácu ostatných členov výboru. Poďakovanie patrí p. rozhodcovi Milošovi Kašparovi, za jeho korektné posúdenie psov.

Veľké POĎAKOVANIE patrí sponzorom akcie:

  • ROTEC, s.r.o., výhradný dovozca krmiva GREENFISH – HLAVNÝ SPONZOR
  • Obecný úrad Kolíňany zdarma poskytol priestor futbalového ihriska
  • p. Miroslav Búda venoval hračky pre deti
  • KONTURA, s.r.o. sponzorovala spracovanie a tlač výstavného katalógu
  • rozhodca p. Miloš Kašpar venoval pre víťaza SV krásny pokál z brúseného skla
  • Michal Schoniger a Jana Lančaričová poskytli fotografie na webovú stránku
  • ILANA, s.r.o.,  majiteľ e-shopu www.zoozoo.sk venoval odmeny pre vyhodnotenie súťaže COCKER r. 2008.

Best of Breed SONIQUE SCHONEZ